Holistiskā zobārstniecība

  • Amerikas Zobārstu asociācija. (2009). Paziņojums par zobārstniecības amalgamu. ada.org/en/about-the-ada/ada-positions-policies-and-statements/statement-on-dental-amalgam
 

ĀTI Pasaules Zobārstniecības federācija un Pasaules Veselības organizācija noslēdza 1997. gada konsensa paziņojumues: “Nav publicēti kontrolēti pētījumi, kas pierādītu sistēmisku nelabvēlīgu ietekmi no amalgamas atjaunošanas.” Citā ziņojuma secinājumā bija teikts, ka, izņemot retus alerģisku reakciju lokālo blakusparādību gadījumus, “nav pierādīts, ka nelielais dzīvsudraba daudzums, kas izdalās no amalgamas restaurācijas, jo īpaši izvietošanas un izņemšanas laikā, izraisa … nelabvēlīgu ietekmi uz veselību.”

2009. gada 28. jūlijā ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA) izdeva galīgo noteikumu par iekapsulētu zobārstniecības amalgamu, klasificējot amalgamu un tās sastāvdaļas, elementārvielu dzīvsudrabu un pulvera sakausējumu kā II klases medicīnisko ierīci. Iepriekš nebija klasifikācijas iekapsulētai amalgamai, un zobārstniecības dzīvsudrabs (I klase) un sakausējums (II klase) tika klasificēti atsevišķi. Šī jaunā regula iekapsulēto amalgamu ievieto tajā pašā ierīču klasē kā lielākā daļa citu atjaunojošo materiālu, tostarp kompozītmateriālu un zelta pildījumus. Tajā pašā laikā FDA arī atkārtoti apstiprināja aģentūras nostāju, ka materiāls ir droša un efektīva atjaunojoša iespēja pacientiem.

KAV atbalsta notiekošos pētījumus par esošo zobārstniecības materiālu drošību un jaunu materiālu izstrādi un turpina uzskatīt, ka amalgama ir vērtīga, dzīvotspējīga un droša izvēle zobārstniecības pacientiem.

Aktuālās fluorīdu klīniskās prakses vadlīnijas (ada.org)

  • Ekspertu grupa iesaka cilvēkiem, kuriem ir risks saslimt ar zobu kariesu: 2,26% fluorīda laka vai 1,23% fluorīda (skābēts fosfāta fluorīda) gēls, vai recepšu stiprums, mājas lietošanai 0,5% fluorīda gēls vai pasta vai 0,09% fluora mutes mērs 6 gadus vai vecāki.
  • Bērniem, kas jaunāki par 6 gadiem, ieteicams lietot tikai 2,26% fluorīda lakas.
  • Kā daļa no uz pierādījumiem balstītas pieejas aprūpei šie klīniskie ieteikumi būtu jāintegrē ar praktizējošā ārsta profesionālo spriedumu un pacienta vajadzībām un vēlmēm. 
 

Šīs pamatnostādnes atjauninājums gaidāms 2021. gadā.

Skatījums uz situāciju kopumā.

Pirms vairākiem tūkstošiem gadu, jau tika aparkstīta cilvēces degradācija. Pašreizējā situācija atklāj degradācijas dziļumu visās sfērās. Cilvēki pieņem nopietnus lēmumus, tad kad ir tuvu vai jau ir dziļā krīzē. Tagad atklājas cik daudzi neapzinās situāciju un pieņem neapzinātīgus lēmumus. Reti sastopam Cilvēkus, kuri apzinās, ka jāsāk apzināties kas notiek. Reti kurš saprot, ka nekad nebūs kā bija un sāk izziņas procesu.

Klausīšanās cilvēkā, kas veido loģiski pamatotus argumentus, kļūst par ekskluzīvu iespēju smelties estētisku baudījumu un izcilību.

Skatījums uz situāciju medicīnā.

Vairumam ir zināma saspiestu (šķibu) zobu problēma. Īsumā izklāstīšu Make Mew, kurš ir no zobārstu dinastjas (viņa tēvs zināms kā aktīvs ortotropijas propogandētājs) lekciju ortodontiem.

Viņš sāka ar jautājumu – Kas mēs esam? Ārsti vai pārdevēji.

Viduslaikos sākās vieglāka dzīve un pieauga nepareizu sakodienu (NS) gadījumi.

19. gs. 70 . gados sākās industriālā revolūcija, samazinājās fiziskā darba apjoms, cilvēki kļuva mazkustīgāki (tizlāki). Pārtika kļuva mīkstāka, līdz ar to neattīstījās žokļi, kā rezultātā zobiem pietrūkst vietas. Jāpiemin, ka dabīgas dzemdības un barošana ar krūti, citu starpā ietekmē arī žokļu attīstību.

Šīs problēmas risinināšanu piedāvāja dr. Frankel ar fonkcionāliem aparātiem, kas radīja dikomfortu pie nepareizām kustībām. Tie nebija ļoti estētiski aparāti.

Dr. Engls (Angle) piedāvāja patīkamāku risinājumu ar platītēm, kas iztaisnoja zobu rindu, bet neiedarbojās uz apkārtējiem audiem, t.i. , muskuļiem, saitēm un kauliem.

Nav grūti uzminēt kuru risinājumu vairums izvēlējās.

Tā ir atbilde uz sākuma jautājumu. Kur aitas, tur cirpēji. Situācijā, kad pacienti nevēlas piepūlēties, bet labprātāk pērk veselību, ir sistēma, kas to veicina, jo var nopelnīt vairāk. Ortodonti, pārsvarā ir labi ārsti. Saregulē sakodienu, bieži tikai augšējo zobu rindu, par sakodienu, žokļu locītavu un vēl dažus “sīkumus”piemirstot .

Ir uzskats, ka tagad ir nepareiza sakodiena pandēmija. Ka šī problēma ir apzināta nav pārliecības. Lēmumu pieņēmēji, pareizāk, tiem kuriem būtu jāpieņem lēmumi nav potences to apzināties un mainīt.

Kurš vairāk nopelna dietologs vai ķirurgs- tauku atsūcējs?

Lai ārstētu slimību, jāzin tās etioloģiju (cēloņus), patoģenēzi (attīstību) un iespējamās ārstēšanas izvēles. Tāpēc jautājiet ārstam šos jautājumus. Ap 90% ārstu nešaubās un piedāvā metodi, ko izvēlējušies.

No otras puses ir 90% pacienti, kuri grib “nopirkt” veselību, nevis paši ko darīt un izzināt problēmu.

Esošā sistēma veicina šo tendenci, jo ir peļņu nesoša.

Lai izietu no šīs sistēmas ir jāmainās pašiem , jāmeklē holistiski domājoši ārsti un pašiem jāmācās medicīna, vismaz par aktuālajām slimībām. Tad varēsiet uzdot gudrus jautājumus, cerībā saņemt gudras atbildes.

Šķiet Hipokrāts teicis – Labs ārsts ārstē slimību, bet izcils ārsts ārstē cilvēku.

Tradicionālās Ķīniešu medicīnas viens no pamatprincipiem ir – izārstēties iespējams ir tikai augstākā apziņas līmenī, nevis tajā kurā esi saslimis.

“Panika , tā ir puse no slimības. Miers-puse no veselības. Pacietība-atveseļošanās sākums.” Avicenna

 Pēteris Kļava uzskata, ka 95% cilvēku visu zina vai jūtas laimīgi, jo neko nezin, tikai 5% šaubās un meklē patiesību, mēs gribam, lai pēdējais cipars būtu lielāks mūsu līdzcilvēkos.

Līdzīgs stāsts iespējams par visām specialitātēm.

Mūsdienu medicīna ir neticami progresējusi invazīvās jomās un terminālo stāvokļu ārstēšanā, bet piedzīvojusi fiasko cīņā ar hroniskām slimībām.

Piekrītu viedoklim, ka vienīgā izeja no

  • Dzīvesveida slimības 95%
  • Veselā garā vesela miesa.
  • Hipokrāts, Ķmed
  • Nav nepieciešams ārsta diploms, lai saprastu.
  • 90% ārstu nesaprot.
  • Iespēja saslimt ar vīrusu infekcijām pieaug
  • Vāja imunitāte.
  • Iespēja saslimt ar vīrusu infekcijām samazinās
  • Laba imunitāte.
  • Vēdinātas telpas
  • Imunitātes veicinošie faktori.
  • Imunitātes nomācošie faktori.
  • Stress. Imunoglobulīni
  • Pašu gatavota zobu pasta. – 2 tējkarotes dzeramā soda, viena tējkrote jūras sāls,

https://podcasts.apple.com/gb/podcast/elmars-tooth-talk-the-missing-link-to-total-health/id1510938646

Protokols pierms un pēc švakcinēsānas

Antioksidanti

fear of the dentist

https://www.verywellmind.com/dentophobia-fear-of-dentists-2671855

Types

Dentophobia can be divided into numerous elements.1 Most people with this phobia fear more than one element, while those with severe dentophobia may fear all or most elements simultaneously.

  • The Dentist: Like doctors, IRS auditors, and others in commonly feared professions, “the dentist” is often irrationally and mistakenly cast as cold and unfeeling at best, or sadistic at worst. If you have had a negative personal experience with a particular dentist, you may be more prone to this phobia.2
  • Pain: Until relatively recently, completely painless dentistry was difficult or impossible. Even today, some procedures may involve a slight amount of pain. Many people are extremely sensitive to mouth pain and fear that the pain may be excruciating.3
  • Numbness or Gagging: Some people, particularly those who have experienced choking or difficulty breathing, are afraid of having their mouths numbed. You might worry that you will be unable to breathe or swallow.
  • Sounds and Smells: Many people, particularly those who have had previous bad experiences with dentists, are afraid of the sounds and smells of a dentist’s office, particularly the sound of the drill.
  • Needles: If you have a needle phobia, you might be extremely afraid of the injections that dentists use to numb the mouth.4

D vitamīna norma skaitās 30 – 100 ng/ml, bet zinātnieki saka, ka pareizāk būtu, augšējo normu noteikt – 300ng/ml (www.vitamindservice.de)

D vitamīna norma skaitās 30 – 100 ng/ml, bet zinātnieki saka, ka pareizāk būtu, augšējo normu noteikt – 300ng/ml (www.vitamindservice.de)